You are currently viewing Trefl 1LO Sopot z awansem do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17!

Trefl 1LO Sopot z awansem do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17!

W miniony weekend Hala 100-lecia w Sopocie oraz „Kosynierka” we Wrocławiu stały się arenami pełnymi sportowych emocji, gdy nasze dwie drużyny – AK Trefl Sopot i Trefl 1LO Sopot – walczyły o awans w półfinałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Trefl 1LO Sopot, rywalizujący na „Kosynierce” we Wrocławiu, rozpoczął turniej od imponującego zwycięstwa nad drużyną gdańskiej politechniki. Wynik 89:55 potwierdził dominację żółto-czarnych na parkiecie. Szczególnie wyróżnili się Dawid Ksionek i Franciszek Chac, zdobywając po 15 punktów.

Niestety, w pierwszym spotkaniu AK Trefl Sopot przegrał z Eneą Basket Poznań 70:99, jednak mimo porażki, zawodnicy pokazali zaangażowanie i determinację. Nikodem Grek zapisał na swoim koncie 12 punktów, będąc jednym z filarów drużyny.

W drugim dniu obie nasze drużyny odniosły zdecydowane zwycięstwa! AK Trefl Sopot pokonał SKM Zastal Zielona Góra 97:69, zaś Trefl 1LO Sopot nie dał szans drużynie Exact Systems Śląsk Wrocław, wygrywając 110:70.

Ostatniego dnia drużyna Marcina Stefańskiego ponownie odniosła zwycięstwo i tym samym przypieczętowała sobie awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17! Żółto-czarni pokonali Pyra AZS Poznań 105:81. Najwięcej punktów w zespole zdobył Franciszek Chac (22).

Niestety, pomimo zaciętych zmagań, AK Trefl Sopot nie zdołał pokonać zespołu z Krakowa, przegrywając 79:76. Tym samym był to ostatni mecz w sezonie dla naszej młodej drużyny. Niemniej jednak, zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Brawa dla naszych zawodników za zaangażowanie, umiejętności i poświęcenie na boisku. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!