You are currently viewing Złoty medal koszykarzy na Światowych Igrzyskach Młodzieży Głuchych w Koszykówce 3×3 U18 w Sao Paulo w Brazyli!

Światowe Igrzyska Młodzieży Głuchych w koszykówce 3×3 U18 odbyły się w dniach 15-20 stycznia 2024 r. w Sao Paulo w Brazylii. Niesłyszący koszykarze zakończyli już swoje starty w Światowych Igrzyskach Młodzieży Głuchych, gdzie reprezentowali Polskę i zdobyli złoty medal!

To pierwszy w historii najwyższy wynik dla Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. Koszykarze wygrali wszystkie swoje mecze, odnieśli 8 zwycięstw w całym turnieju koszykówki 3×3 U18.

W finale nasza reprezentacja w składzie z Aleksandrem Frankowskim pokonała Włochy 21:7.

Trenerami reprezentacji Polski w koszykówce 3×3 U18 na Światowych Igrzyskach Młodzieży Głuchych byli Maciej Jacyna (trener główny), Łukasz Nowak (trener juniorów) i Paweł Wardziak (trener juniorów), a fizjoterapeutą kadry była Patrycja Adamczyk.

Polacy zajęli I miejsce w klasyfikacji medalowej. Zdobyli łącznie 29 medali (13 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych) w trzech dyscyplinach: lekkoatletyka, koszykówka 3×3 i pływanie na I Światowych Igrzyskach Młodzieży Głuchych w Sao Paulo. To największy sukces, został ustawiony rekord w historii ilości zdobytych medali na Światowych Igrzyskach Głuchych.

Olkowi, jego kolegom i trenerom serdecznie gratulujemy!