You are currently viewing Zadanie wykonane!

Zadanie wykonane!

Ostatni tydzień zapowiadaliśmy jako szansę na kolejne trzy zwycięstwa. Nasze drużyny wykonały ten plan w 100%!

Jako pierwsi po triumf sięgnęli gracze Trefla 1LO Sopot U19. Tylko w pierwszej kwarcie wyjazdowego meczu z MTS Basket Kwidzyn – zakończonej wynikiem 20:20 – rywale potrafili postawić się żółto-czarnym. W drugiej części sopocianie zbudowali aż 21 punktów przewagi, a w kolejnej dołożyli kolejne 7. Sopocianie do końca kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie zwyciężyli 88:58.

MTS Basket Kwidzyn – Trefl 1LO Sopot U19 58:88 (20:20, 8:29, 19:26, 11:15)
Trefl 1LO Sopot U19: Adamiec 20, Kowalski 13, Wojtyka 11, Mroczkowski 8, A. Jęch 5 oraz Półbratek 14, Ignaciuk 10, Kossakowski 6, Pranszke 2, Skoneczka 0

Sobotę rozpoczęliśmy od meczu Trefla 1LO Sopot U17, która w Słupsku rywalizowała z Energą LAMINOPOL. Niepokonani dotychczas podopieczni Marcina Stefańskiego od początku przejęli inicjatywę i w każdej kolejnej kwarcie powiększali przewagę. Efekt? Aż 37 oczek więcej i ósmy triumf w sezonie!

Energa LAMINOPOL Słupsk – Trefl 1LO Sopot U17 58:95 (15:26, 16:20, 16:29, 11:20)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 24, Chac 23, Burek 10, Gołębiowski 8, Ziółkowski 2 oraz Ksionek 7, Zawistowski 6, Daniloudis 5, Flisikowski 4, Duzowski 2, Grek 2, Ignaciuk 2

O 14:00 w Hali 100-lecia kolejny mecz w ramach 2. ligi koszykówki rozgrywał Trefl II Sopot. Było to spotkanie prestiżowe, bo derbowe, a rywalem żółto-czarnych była AMW Flota Gdynia. Ekipa Michaela Łydkowskiego dobrze weszła w spotkanie – najpierw prowadzenie 5:0, następnie 15:5, a kwartę zakończyliśmy prowadząc 20:10. W drugiej kwarcie sopocianie dołożyli do przewagi kolejne trzy oczka. Po zmianie stron prowadziliśmy nawet 43:28, ale w końcówce trzeciej kwarty punkty zdobywała wyłącznie Flota, która zbliżyła się na -6. Gdynianie wciąż naciskali, ale Trefl II nie oddawał prowadzenia. W 36 minucie Flota traciła już tylko oczko, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali sopocianie. Trójka Eryka Adamca oraz celne wolne Filipa i Miłosza zapewniły nam czwarte zwycięstwo w sezonie!

Trefl II Sopot – AMW Flota Gdynia 62:56 (20:10, 15:12, 8:15, 19:19)
Trefl II Sopot: Nagel 18 (11 zb.), Toczek 15 (9 as.), Gurtatowski 11 (16 zb.), Olechnowicz 3, Wojtyka 0 oraz Adamiec 10, Jaszczerski 3, Mroczkowski 2, Kossakowski 0, A. Jęch 0